SOHBET Sohbetsin.NET
sohbet icon
sohbet icon
SohbetSohbet Sitesi Ücretsiz Kameralı Görüşme Sayfaları Rahat Sohbet (Yeni)

Ücretsiz yeni kamera görüşme sayfaları tamamıyla üyeliksizdir.

Hatırlarsınız mutlaka bir ara televizyonlarda bu konu bir süre gündemi meşgul etmişti. Erzurum’da sırf bu oyun için cinayet bile işlenmişti. Merak saldım, acaba nedir, ne değildir, tuttum kendime bir Çar açtım. Bu arada Çar hesap demek ve sanırım ingilizce Character sözcüğünün kısaltmasından geliyor. Rahat sohbet tadıyla güzeldir. Başlangıçta tamamen oyundu ve ben bu oyunun sanal ve belki de gerçekte, kendimin kim ve nasıl biri olduğunu, kendimin bile bilmediğim bir kimlikle oyunda dolaşmaya ve oyunu çözmeye çalıştım. Her şeyin ilkinin zor olduğu gibi bu oyunu öğrenmek uzunca bir zamanımı aldı. Gerçi hiç kimse her halde tam olarak öğrenememiştir. Bu yazıda belki bazen oyunla ilgili detaylara gireceğim ama esas konum bu detaylar değil, oyunda yaşadığım çok ilginç bir olayı sizinle paylaşmak olacak.
Bu nasıl bir oyundu ki uğrunda cinayet bile işlettiriyordu. Beni asıl ilgilendiren buydu.

Üyeliksiz kameralı görüşme chat sayfasında oyunda belirli bir seviyeye gelmek dedim ya uzun bir zamanımı aldı. Bu arada oyuncuların Sa (selamünaleyküm) le başlayan ve abi ya da abla beni kasar mısın? (kasmak oyunda “Seviye yükselmeme yardımcı olur musun” anlamına geliyor) diye başlayan mesajlaşmadan sonra ya da 50 k (50.000 oyun parası yani yang) 1 m (1.000.000 yang) verir misin? gibi sohbetlerle devam ediyordu. Oyundaki karakterinizi geliştirebilmeniz için belirli seviyelerde eşyalara ihtiyaç duyuyorsunuz. Seviyeniz yükseldikçe bu eşyaları da değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu oyunu da en karmaşık duruma getiren ve zorlaştıran da zaten bu işte. Tam “Her şey güzel oldu bu eşyalar bana uzun süre yeter.” diyorsunuz, seviyeniz yükseldiği için seviyenize uygun yeni eşyalara ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunun için de oyun parası yani YANG kazanmanız kazanmanız gerekiyor. Bunun da o kadar çok yolu var ki anlatmakla bitiremezsiniz. Bazen öldürdüğünüz yaratıklardan kazandığınız paralardan ve elde ettiğiniz eşyalardan, bazen madencilik yaparak elde ettiğiniz maden cevherlerinden, bazen bazen de pazarları dolaşarak ucuza alıp pahalıya satacağınız eşyalardan ticaret yoluyla kazanıyorsunuz.

Bu ticaret işi sadece bunlardan bir kaç tanesi. Eşyaları da geliştiriyorsunuz buna + basmak ifadesi kullanılıyor. Neyse sadede geleyim; işte bu yüzden oyunda daha iyi olabilmek için hep çalışmak ve oynamak zorunda kalıyorsunuz. Gerçek hayatta ne ararsanız bu oyunda bulabilirsiniz. Hilekarlar, sahtekarlar, dolandırıcılar, fırsatçılar, hırsızlar gibi olumsuz özellikleri barındıran oyuncular olduğu gibi yardım severler ve iyi özellikler taşıyan oyuncular da var. Gerçek hayatta kimse kimsenin kim olduğunu bilmediği için (bu arada gerçek hayatta da tanışanlar var onlar hariç, onların da sayıları çok fazla değil zaten) daha rahat davranıyorsunuz.
Bütün kötüler önce güven sağlıyor, iyi gibi görünüyor, bir kaç küçük iyilik yapıyor ve son hamlede yapacağını yapıp uzunca bir süre çalışarak kazandıklarınızı bir kaç saniye içinde kapıp kayıplara karışıyor. Ben pek öğrenemedim ama bu oyunun kurdu olanlar -içlerinde konu komşu oynayanlar bile var- onlara bile güvenmiyorlar.
Ne kadar güçlü olduğunuzu göstermek için ara sır düello yapıp insanlara kendiniz için “Vay be!” dedirttiriyorsunuz. “Adam ne çar yapmış be!”

İşte kameralı sayfalar ile normal websohbet sayfaları arasındaki illuminite farkı ben bu oyunda bu isimlerden biri olamadım. Acemilik zor kardeşim. Sadece usta ve güçlü oyuncu sahibi olabilmek için gerçek para ile binlerce lira harcayanlar var. Bu sayede bir kaç hafta vaya bir kaç ay içinde çok güçlü bir oyuncu sahibi olabiliyorsunuz. Öyle bir oyuncu sahibi olabilmek için yıllarca gece gündüz bilgisayar başından kalkmadan oyun oynayarak da kazanabilirsiniz ama dedim ya yıllarınızı alıyor bu şekilde.
zamanla oyundan bir kaç kişi ile tanıştım. Bu sadece oyun içi tanışmadan ibaretti sadece. içlerinde Face hesabımı, skypee hesabımı e posta adresimi soranlar oldu ama hiç biri ile bu bilgilerimi paylaşacak kadar ileri düzeyde bir dostluk kurmamaya kararlı olduğum için bu ilkemden taviz vermedim bilgilerimi onlarla paylaşmadım.

2 sene önce admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

GÜNÜN SÖZÜ
‘’Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden. Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem.’’ Özdemir Asaf
tireler tireler tireler tireler tireler tireler